Duminică 9 aprilie 2023 s-a sărbătorit intrarea Domnului Iisus Hristos in Ierusalim. După Utrenie și Sfânta Liturghie s-au sfințit stâlpările de salcie, care s-au împărțit enoriașilor să ducă binecuvântare in casele lor.
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8105-1024x768.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_6683.jpg)
Slujba a fost urmată de spectacolul de Florii susținut de școala de duminica și corul bisericii.
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8111-1024x768.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8115-1024x614.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8122-1024x768.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8133-1024x768.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8145-768x1024.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8149-1024x768.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8156-1024x768.jpeg)
După spectacol a urmat agapa de Florii, cu dezlegare la pește si fructe de mare. Cei care au putut participa s-au bucurat de mâncăruri deosebite în această zi de sărbătoare și bucurie.
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8173-1024x546.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8162-973x1024.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8163-768x1024.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8164-870x1024.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8165-855x1024.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8176-802x1024.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8175-764x1024.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8159-863x1024.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8160-1024x857.jpeg)