Veniți de primiți lumină! Lumina lui Hristos luminează tuturor!
Slujba în pridvorul bisericii cu clădirea, Evanghelia, ecteniile și ocolirea bisericii.
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8314-1-1024x331.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8279-1024x320.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8289-1024x768.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8274-1024x768.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8275-1024x768.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8318-1024x768.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8319-1024x768.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8327-768x1024.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8329-1024x768.jpeg)
![](https://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/19d1132d-0ed6-4c1f-b397-dc4a67ff8e22-1.jpeg)
![](https://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/52576370-5816-4aa5-a89d-e8374c2caa08-1.jpeg)
![](https://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/57796d90-2127-408f-9a62-f9e2e54c42a3.jpeg)
![](https://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/fed80293-285d-4e33-8eee-c6e559dc16cc.jpeg)
![](https://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/PXL_20230416_081443535.MP_-1-1024x771.jpg)
În Duminica Învierii s-a oficiat după-amiaza Vecernia Pascală numită și “Vecernia Dragostei” în cadrul căreia s-a citit Evanghelia în mai multe limbi: greacă, ebraică, germană, latină, spaniolă, rusă, italiană, franceză, coreană, engleză, română.
![](https://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/PXL_20230416_195544360.PANO_-1024x510.jpg)
![](https://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/55186c00-4caf-4ba0-ac6f-7ae012c5abfd.jpeg)
![](https://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/PXL_20230416_081443535.MP_-1024x771.jpg)
![](https://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/3e7d00f8-ef4d-4cec-aced-df8617b6f5fe.jpeg)
După slujbă, credincioșii prezenți au participat la masa de Paști unde s-au bucurat de bucate alese pregătite cu drag de Părintele Cornel și doamna preoteasă Ligia, cu ajutorul voluntarilor.
![](https://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/062bba73-60be-448f-b314-f6dd807be137-1024x510.jpeg)
![](https://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/90b35b94-c085-4154-8c33-57fd85101fdd-768x1024.jpeg)
![](https://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/f4a5e4a7-58e4-4351-b9b8-97fda3d4b10d-edited.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2023/04/1654121D-F958-48A9-AEEF-F33A3DBFE478-768x1024.jpeg)