Cu voia Domnului, anul acesta moșii de iarnă, sau ziua de pomenire a celor răposați (de obște) sau împreună, a corespuns cu ziua Sfinților 40 de mucenici.
Biserica Sf. Ierarh Nicolae si Sf. Prooroc Ilie a organizat, după Acatistul Sf. 40 de mucenici, parastas de pomenire, cu dezlegările de obște pentru cei adormiți.
S-au pregătit și distribuit peste 800 de pachete pentru săraci și persoane fără adăpost, incluzând:
Supă de pui cu tăieței
Friptură de pui cu cartofi și orez
Mac and cheese
PB&J sandwich
Bologna sandwich
Egg salad sandwich
Ouă fierte
Fructe
Apa
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2024/04/IMG_3564-1024x768.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2024/04/1b37a098-ad9c-459e-b31c-1d6d4c7be4c7-1024x768.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2024/04/5b9d917e-00ed-4c65-922c-83614ca7e73c-768x1024.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2024/04/ccb3e696-b17d-4ea7-99b6-4268550ef95b-1024x768.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2024/04/2c5beb5f-0ef1-478a-9828-2d40c8b2ce2a-1024x768.jpeg)
![](http://www.snicolae.org/wp-content/uploads/2024/04/1bdd57e7-fe08-48e0-a807-f8d57eefe57f-1024x768.jpeg)